1) Problémy vozíčkářů v Čechách
Ema skončila kvůli úrazu před lety na vozíku. Taková životní změna pro ni nebyla jednoduchá, navíc když vychovávala děti. Dnes prý žije naprosto normální život. Ovšem podmínky v Čechách jsou podle ní pro hendikepované nedostačující. Její rozhovor naleznete na webu Lui.cz.
2) Recepty od žen bez domova
V Praze je otevřena již čtvrtým rokem Jídelna Kuchařek bez domova. Toto bistro patří pod sociální podnik a nabízí skvělá jídla. Na jejich recepty se můžete podívat na portálu Aktuálně.cz.
3) Nové zázemí pro hendikepované
Klienti Centra sociálních služeb se mohou těšit na nové bydlení v Bohumíně. Zde se bude rekonstruovat dvoupodlažní vila, která bude v budoucnu sloužit jako nové zázemí. Informuje o tom web TVarchitect.com.
4) Jaké je nejoblíbenější sociální podnikání
Na portálu České sociální podnikání proběhl rozhovor s Petrou Francovou, která se sociálnímu podnikání věnuje od roku 2004 a působí jako expertka MPSV. V článku tak popisuje aktuální situaci sociálních podniků v Čechách.
5) Nedostatek pomoci pro lidi s autismem
Během října je možné žádat o státní dotace pro rodiny lidí s autismem, kteří nemají možnost zajistit si potřebnou péči, kvůli nedostatku financí. V Čechách je podle odhadů až tři tisíce dospělých s autismem v těžké fázi. Informace přináší iRozhlas.cz.
6) Investice do chráněných dílen
Ostravsko-opavské biskupství a Charita Opava zrekonstruovali starou halu v Opavě na nové chráněné dílny, kde nalezne práci až 170 lidí se zdravotním hendikepem. O novince informuje portál Církev.cz.