1) Bezbariérový vstup pro kostel v Pardubicích
K římskokatolickému kostelu sv. Bartoloměje na náměstí Republiky v Pardubicích vznikne rampa, díky které se dovnitř dostanou také lidé na vozíku. Stavební úpravy by měly začít v září a potrvají přibližně dva měsíce. V jakých částkách se odhadují náklady a kdo s rekonstrukcí pomáhá, se dozvíte v článku na webu Českého rozhlasu.
2) Krádež v kavárně hendikepovaných
Mnozí se jistě pamatují z našeho rozhovoru kavárnu AdAstra, kde zaměstnává hendikepované a bojovala o svoji existenci. Nyní se kromě koronakrize vypořádává s dalším problémem. Kavárnu totiž někdo vykradl a sebral dokonce i kasičku na „dýška“ hendikepovaným. Nyní hledají pomoc u každého z nás. Více informací na Facebooku kavárny.
3) Nový webinář pro sociální podniky
Fungovat a prodávat své produkty v době krize je těžké. Rady, co v takové chvíli dělat a čemu se vyvarovat? Proč najít nové možnosti jak vyvolat potřebu po produktech a službách zároveň si udržet cenu? Jak najít nové obchodní partnery? Vše se dozvíte na novém webináři, o kterém píše portál České sociální podnikání.
4) Vozíčkářům v Olomouci hrozí propouštění
O podnicích, které bojují s krizí během nouzového stavu, jsme psali již v minulých aktualitách. K těmto podnikům se přidává také podnik s názvem Přirozenou cestou. Ten z 80 procent zaměstnává vozíčkáře a občany znevýhodněné na trhu práce. Aby firma nemusela propouštět nebo razantně snižovat pracovní úvazky, vyhlásila veřejnou sbírku, která má pomoci překonat těžké období a udržet všechny zaměstnance. Informuje o tom Olomoucký Deník.
5) Na vozíku pomáhá ostatním a hledá auto
Ve 22 letech si Jaromír poranil krční páteř a skončil na vozíku. Z pochmurné situace se však dostal a věnoval se psím sportům a canisterapii. Pro děti pořádal zábavně-vzdělávací besedy s ukázkami speciálně cvičených psů, kteří pomáhají lidem. Nyní se však potřebuje osamostatnit, aby se mohl posunout zase dál. Svůj příběh popisuje na portálu Blesk.cz.
6) Školy pro hendikepované jsou stále zavřené
Základní školy se postupně otevírají a rodiče se mohou rozhodnout, jestli do nich své potomky pošlou, nebo ne. Takovou volbu však nemají rodiče dětí, které navštěvují speciální školu. S dětmi se musí i nadále učit on-line, nemají ale asistenty ani potřebné pomůcky. Rodiče doufají, že se speciální školy otevřou v červnu. Přiznávají totiž, že jim již dochází síla. Situaci popisují na webu ČT24.