1) Homesharing pomáhá rodičům
Na stránkách iDnes.cz si můžete přečíst rozhovor s matkou syna, který má Downův syndrom. Hlavním tématem jsou přínosy homesharingu. Jedná se o sdílenou péči. Hostitelské rodiny můžou například přes odpoledne pohlídat děti s hendikepem, aby si rodina mohla na chvíli odpočinout.
2) Onkologická onemocnění jsou tabu, říká Michaela Tůmová
Michaela Tůmová, členka výboru organizace Hlas onkologických pacientů, představuje činnost v rozhovoru pro Rádio ZET. Organizace chce onkologickým pacientům pomoci projít nemocí od začátku do konce. Od určení diagnózy, přes léčbu, až po ukončení léčby. Podle Michaely Tůmové se o těchto onemocněních stále ve společnosti příliš nemluví.
3) Možnost navýšení příspěvku na mobilitu
Ministr práce Marian Jurečka tvrdí, že by se od září nebo října mohl navýšit příspěvek na mobilitu. Mohlo by se tak jednat o 900 korun místo aktuálních 550. K projednávání je i navýšení příspěvku na zaměstnávání postižených. „Připravujeme novelu zákona tak, abychom dokázali příspěvek na mobilitu zvýšit buď od 1. září, nebo od 1. října. Uvidíme, jak budeme rychlí v legislativním procesu,“ uvedl Jurečka pro iROZHLAS.
4) Počet městských bytů v Plzni vzroste
V Plzni chtějí navyšovat počet městských bytů do kterých se budou moci stěhovat senioři a lidé se zdravotním postižením do pronájmů. K 1. červnu Plzeň eviduje 596 žádostí těchto zájemců, 405 žádostí rodin do 35 let a 331 od samoživitelů do 35 let. Podrobnosti se můžete dočíst na portálu Plzeňská Drbna.
5) Klienti s mentálním postižením budou vařit a objeví se v kalendáři
Vaření lidi spojuje. To chce potvrdit Diakonie Západ, která se stará o lidi s různými formami mentálního postižení. Klienti v první polovině tohoto roku vaří recepty. Ty se objeví v originálním stolním kalendáři pro rok 2023 i s fotkami. Výtěžek z prodeje kalendářů půjde na dofinancování mikrobusů, jež klienti využívají pro přepravu do stacionáře. Více na stránkách Plzen.cz.