1) Lidé s mentálním postižením si užili rybaření
Klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením z Javorníku z Chvalčova u Bystřice, si díky majitelům přehrady a brněnského nadačního fondu Gemáček & Javorníček, mohli užít rybaření. S nadačním fondem Domov spolupracuje již dlouhá léta. Více v reportáži KROMĚŘÍŽSKÉHO DENÍKU.
2) Praha odsouhlasila plán regionální péče v oblasti duševního zdraví do roku 2030
Cílem plánu, na kterém se podílel Magistrát hlavního města Prahy a všichni k tomuto tématu příslušní, je vytvořit síť sociálních, zdravotních a dalších služeb v hlavním městě. Ty je třeba posílit, kvůli nedostupnosti péče a zvýšení procenta psychických onemocnění v Praze. Tomu samozřejmě nepomohla ani pandemie. Zprávu přinesl portál hlavního města Prahy Praha.eu.
3) Happy run podpoří Františka z Ivančic
Sedmý ročník charitativního ročníku Happy run se letos uskuteční 18. června pro podporu Františka z Ivačic. Ten má dětskou mozkovou obrnu s triparézou. Jeho rodina je na tom finančně špatně a potřebovala by bezbariérový byt. Registrovat se je možné do 11. 6. 2022. Podrobnosti se dočtete v TŘEBÍČSKÉM DENÍKU.
4) Ceny SDGs v udržitelnosti, přihlašování už odstartovalo
Asociace společenské odpovědnosti s partnery spustila přihlašování do šestého ročníku Cen SDGs za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN v České republice. Nově vznikne ESG Rating a také se bude udělovat speciální ocenění Evropské komise. Co všechno na předávání bude k vidění, se dočtete na portálu Roklen24.
5) O invaliditě a dávkách by mohli rozhodovat záchranáři i sestry
Posudkových lékařů je dlouhodobě málo. Proto Ministerstvo práce a sociálních věcí přišlo s návrhem, že by podklady pro posudky mohli sestavovat lidé alespoň s nějakým typem zdravotnického nebo sociálního vzdělání. Šlo by například tedy o zdravotní sestry, zdravotně-sociální pracovníky nebo záchranáře. Samotné posudky by ale stále vydával lékař. Jak se na tento návrh tváří oni samotní si můžete přečíst v DENÍKU.