1) Služby pro vozíčkáře
Vysoká škola ekonomická v Praze přijímá hendikepované studenty. Nabízí podporu při studiu a možnost absolvování přijímaček nanečisto. Několik zájemců také ubytuje. Informaci přináší portál Vozejkov.
2) Staré židle a skříňky hledají nové majitele
V Praze žije podle agentury Median přibližně 20 tisíc lidí bez domova nebo v bytové nouzi. Nábytková banka cílí svou činností právě na ně. Nábytková banka spolupracuje se sociálními službami ve městě a současně naplňuje některé aspekty cirkulární ekonomiky. Podrobnosti naleznete na webu Rádia Wave.
3) Podpora home office
Ač klientům centra Paraple služba chybí, koronavirová situace pro ně přinesla i pozitivní aspekt. „V osobním lockdownu dost lidí na vozíku žije samo, někdy dobrovolném, někdy nedobrovolném. Někdy se jim i situace zlepšila, protože jejich osoby blízké byly doma, na home office,“ říká ředitel centra, ragbista David Lukeš. Jak vypadá „wheelchair rugby“? „Moc nám toho tam nezbylo. Ten název využili spíš marketingově,“ usmívá se. Jaké inspirace si přivezl ze Spojených států? Dozvíte se na webu Radiožurnálu.
4) Web Plzeňského kraje pro sluchově postižené
Díky unikátní funkci přepisu hovoru „text to speech“ mohou nově komunikovat sluchově postižení na webu Plzeňského kraje. Infolinka s on-line přepisem řeči pro osoby se sluchovým postižením je nasazena na stránce www.plzensky-kraj.cz. Tato nová funkce umožňuje využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou ztrátou.
5) Virtuální realita pro pacienty
Rehabilitace za pomoci virtuální reality? Tuto novinku, která má pomoci pacientům po různých úrazech, operacích nebo neurologických onemocněních, nyní vyvíjí karvinské Lázně Darkov ve spolupráci s ostravskou technologickou společností VR Life. Informaci přináší KARVINSKÝ A HAVÍŘOVSKÝ DENÍK.
6) Daruju a pomůžu
Organizace Dnes pomáhám, z. s. představuje nový projekt s názvem Daruju a pomůžu, v kterém pomáhají najít nové majitele zajímavým kouskům oblečení. Více na jejich oficiálním Facebooku.